Hologram Etiket

Hologram Etiket

Hologram Etiketler Kullanım Alanlarına Göre Farklılık Gösterirler. Kullanım Alanları Sektör Üretimlerine Orantılı Olarak Gerek Sahteciliği Önlemek Gerekse Orjinalliğini Belirtmek Gerekse de Görselliğini Ön Plana Çıkartmak İçin Kullanılır. Hologram Etiket Çeşitlerimiz Bobin Halinde Üretilmektedir.

Hologram Etiket

Hologram etiket dediğimiz şey üç boyutlu lazer fotoğraf da diyebileceğimiz objenin gerçek kaydıdır. Yani üç boyutlu bir görsel bilginin lazer teknolojisi sayesinde kaydedilmesi de denebilir. Bu işlem yapılırken lazer ışınının pozitif teması ile dalga sınırları eşleştirilir. Bu sayede kayıt yapmış olunur. Tek merkezli ya da bir dizi çok ince çizgi şeklindedir. Hologram etiket dediğimiz şey pek çok prensibi içerisinde barındırır. Basım, mühendislik, kimya, fizik gibi dallardan yararlanılır. Hayatta gözlerle görülebilen her şeyi canlandırabilen bir yapıdır. Hologram medyası etiketler arasında boyut ve metinler yaygındır. Birçok yüzeye uygulanabilir ve polyester filmden üretilmektedir. Görüntü ile birlikte alan derinliğini de mevcuttur. İç içe geçmiş ve farklı boyutları gösteren bir yapı şeklinde nitelenebilir.

Hologram etiket ise iki boyut görüntüden elde edilir. Tek tabaka düşünülürse üzerinde değişik renk skalaları vardır. Bu skalalar etikete boyut katmaktadır. 3 boyut bir holografik görüntünün fotoğraflanmasıdır. Etiketteki görüntü değişik bir derinlik hissi katmaktadır. Farklı yönlerden bakıldığında hologram etiketteki şeklin farklı taraflarını görmek mümkün olur. Bu tip hologram etiketler güvenlikten ziyade promosyon, gösteri amaçlıdır. Doğru model tasarımı ile pek çok başarılı hologram etiket üretilmektedir.

Hologram Etiket Kullanımı

Hologram etiketlerin kopyalanmaması adına pek çok görsel ve gizli efektler tasarımcı tarafından uygulanır. Bu sayede eşsiz bir ürün ortaya çıkar. Bu efektler firmanın güvenilirliğini ve eşsiz oluşunu da ispatlar niteliktedir. Ürünlerin orijinal olduğunun kanıtı şeklindedir. Hologram etiketler ayrıca numatör baskı uygulaması ile gizli mor ışıkta görülebilecek şekilde dizayn da edilebilir. Bu anlamda hologram etiketlerin kullanım alanlarına göre farklılık gösterdiği söylenebilir. Sahteciliği önlemek ve firmanın orijinalliğini göstermesi açısından hologram etiketler yoğun bir şekilde tercih edilirler.

Hologram etiket çeşitleri arasında gümüş renkli standart hologram ve altın renkli hologram etiketler bulunmaktadır. Zemin parlak gümüş hologram etiketler kitaplarda oyuncaklarda vb görülebilir. Sertifika gibi materyallerde ise daha çok altın hologram etiket kullanılmaktadır. Bir de parçalanan hologram etiket vardır ki bunun özelliği ise yapıştırıldığı alandan çıkarılmaya çalışıldığı an kendisini imha etmesidir. Bu nedenle garanti etiket olarak da kendisinden söz edilebilir.